PROJEKT AMAZONIA

 

 

    

 

 

Projekt praktické pomoci Amazonii, Zemi, lidstvu, vám... 

 

 

   

 

 

     HOME     |     NOVINKY     |     EXPEDICE     |     ODKAZY     |     KONTAKT

 

 

   

 

 

 

 

10. V čem potřebuji pomoci

(záležitosti, nutné pro fungování projektu v Čechách)

-         Založení občanského sdružení. 

-         Vytvoření volného společenství spolupracovníků-pomocníků, kteří by rozesílali informace, účastnili se provedení informačních akcí, spolupracovaly by na organizačně geniálním propojení, vyřešení a rozvoji části projektu. Vítám účast na cestách do Peru včetně nebo kvůli návštěvě „CIANA“, dobrovolnictví v roli dočasných vychovatelů a učitelů, spolupráci v oblasti vaší profese, zmínky na vašich www-stránkách apod.

-         Pomoc technická - s vytvářením internetových stránek, taky s kopírováním informačních CD apod. Neumím počítačovou techniku používat, neumím vypálit CD apod.

-         Polygrafické služby: příprava informačních letáčku v Češtině, Ruštině, Španělštině a Angličtině. V některých místech na umístěni informačních materiálů jsem již domluvená, třeba Česká ambasáda v Limě souhlasí umístit letáčky pro návštěvníky, jim postačí 100 kusů ročně.  

-         Samozřejmě peníze na organizační výdaje a hlavně na zaplacení sekretářky s alespoň minimální znalosti Španělštiny a Angličtiny, která jistě bude ochotná ze začátku plnit příležitostnou práci ve volném čase (stejně jako další pomocníci) jen za pokrytí výdajů, ale zatím pravidelnou práci za vhodný plat. Je jasné již teď, že pro mě je celá tato práce příliš časově náročná. Musím se věnovat práci s texty a vydáním knih, protože je to moje realizace a protože to významně pomůže projektu. Mimoto si musím vydělat na živobytí a moje výdělečná činnost bude také velmi náročná na čas a organizaci. Jednoduše nemám skoro žádný volný čas.

-         Případně možnost využívat místnost, byt, dům v Praze, ale jenom v Praze, dojíždění někam by zkomplikovalo organizační činnost.

-         Hledání sponzorů – finančních, ale také informačních, reklamních apod. Možné jsou třeba geniální nápady pro propagaci bohatých firem a společností (podrobněji níž).

 

Nabídky pro firmy a společnosti

-         Pozvat 5-10 dětí ze CIANA spolu s jejich prezidentem do Čech na 7-30tidenní poznávací zájezd. Během jejich pobytu natáčet film, který bude každou chvílí překvapivý a paradoxní, taky hluboký, směšný a dojemný. Je možné bez problému zařídit, že děti budou dopraveny od hranice džungle rovnou autobusem na letiště, uvidí cestou nanejvýš jen okraj Limy, proto šokující konfrontaci s civilizovaným městem budou zažívat čerstvě tady. Budou to desítky ne-li stovky neuvěřitelných situací, během pozorování kterých si Český divák nejenom zažije hlubokou relaxaci z pocitu vlastního materiálního blahobytu, nejen osvěžující radost z možnosti obdarovávat vděčné, křehké a inteligentní tvory z „jiného světa“, ale taky pocítí hlubokou změnu nazírání na vlastní existenci. I já sama jsem zažila s obyvateli džungle nespočet žertovných situací, kdy třeba dospělý Indián, potom co již několikrát navštívil město a mnohokrát se díval na televizi, ptal se na ledničku v mém hotelovém pokoji, k čemu to je a jestli tu věc vozím s sebou všude a byl nadšen kostičkami ledu. Na pro děti pronajatém mikrobusu může být reklama firmy, stejně tak na jejich tričkách apod. 

-         Použít indiánské děti pro televizní reklamu. Šťastná role reklamní hvězdy, zkušenost pobytu v civilizace a výdělek na dárky pro kamarády je pomocí nejen pro konkrétní Indiánské děti, ale pro celý projekt Prvního indiánského dětského domova. Je možné děti dopravit sem nebo natočit je v Limě nebo na okraji džungle, kde je ještě dostupná elektřina - a to i ve velmi krásné džungli s vodopády, obrovskými stromy, liánami a orchidejemi. Skoro všichni jsou fotogeničtí, hraví, uvolnění a s hereckými vlohami, zároveň skromní a pracovití. Kluci by se perfektně hodili třeba na reklamu sportovních potřeb (sen stát se fotbalistou z některých přímo vyzařuje), holky na domácí potřeby, na reklamu jídla, zubní pasty, pracích prostředků, supermarketů a mnohých jiných věcí. Stačí je pozorovat týden v kontaktu s civilizovanými věcmi - a štáb bude mít řadu směšných, hluboce oslovujících a nesmazatelně zapamatovatelných nápadů na paradoxní obsah reklamy. Pochopitelně je nutné nejenom zaplatit výdaje dětí a doprovodu, ale dát dětem slušný honorář nebo zajistit pro „CIANA“ realizaci jedné s uvedených potřeb - ale stejně mohou to být pro firmu malé výdaje. 

-         Holčičky a dívky Agvaruna často jsou velmi krásné, na rozdíl od indiánek většiny džunglových kmenů jsou štíhlé, mají podlouhlé obličeje, velké oči a evropské rysy. Agvarunky jsou jedněmi z nejkrásnějších žen planety (etnografie nemá vysvětlení pro rasové rozdíly Agvarunů se sousedy, jenom koncepcí pravděpodobného „cizího původu“). Mohou se nejenom zúčastnit televizních reklam, ale i rozsáhlejších reklamních kampaní na oblečení nebo kosmetiku. Mohou být úchvatnými modelkami i přesto že nebývají vysoké. Kolekce letního, turistického oblečení apod. je možné nafotit i v jejich prostředí - na skalách, mezi stromy, pod vodopády...  

-         Kterákoli firma, co vyrábí lodě s motory a má zájem o nenasycený Peruánský trh může darovat dětem loďku s reklamním nápisem. Jen během cesty z Iquitosu do Yutupisu loďka projede polovinu peruánské Amazonie, pak se bude pohybovat na řekách Santiago a Maraňon, všechna místa s nedostatkem lodní dopravy. 

-         Můžeme spolupracovat s cestovkami a medicínskými strukturami, zajistit v džungli zajímavé a ozdravné pobyty více druhů. Podmínkou je část pobytu hlouběji v džungli ve spolupráci s Indiány, v případě pobytu bezprostředně v Yutupis se o hosty budou starat a dostanou plat i starší děti.  

-         Ve spolupráci se státními a společenskými organizacemi jsou indiánské děti schopné předvést třeba svoje působivé tradiční oblečení, tance a písně v místech jako jsou dětské nemocnice a dětské domovy v Čechách, u příležitosti mezinárodních konferencí atd.

        
             

  

 

 

 

 

 

© ProjeKt Amazonia 2008